Telefonas: +370 616 99606

[email protected]

Pir. - Penk. 08:00 - 16:30

Šeš, Sek. - UŽDARYTA

Blog

Kokios padangos tinkamos puspriekabėms ir priekaboms?

Kokios padangos tinkamos puspriekabėms ir priekaboms?

Kokios padangos tinkamos puspriekabėms ir priekaboms?

Traktorinių priekabų ar puspriekabių viena iš svarbių dalių yra padangos. Teisingai parinktos padangos ne tik užtikrins saugų krovinio transportavimą, tačiau leis efektyviai važiuoti tiek laukais tiek keliu. Visos traktorinių puspriekabių padangos parenkamos atsižvelgiant į padangos apkrovos ir greičio indeksą. Kiekviena padanga savo žymėjime turi tam tikrus skaičius, kurie nusako jos apkrovą prie tam tikro greičio. Pagal šį indeksą apskaičiuojama, kokios padangos tinkamos konkrečiai puspriekabei. Kaip pavyzdys: jei traktorinės puspriekabės deklaruojama keliamoji galia yra 10 t ir pati puspriekabė sveria 3,5 t, tai bendra masė siekia 13,5 t. Tokiu atveju vienos padangos apkrova prie maksimalaus deklaruojamo puspriekabės greičio tūrėtų būti apie 3,6 – 4 t. 

7. padangos, traktorines priekabos padangos, grudines priekabos padangos, Dinapolis1
7. padangos, traktorines priekabos padangos, grudines priekabos padangos, Dinapolis6

Kuo skiriasi diagonalinės ir radialinės padangos?

Diagonalinės padangos turi karkasą iš vieno ar kelių kordo sluoksnių, išdėstytų taip, kad gretimų sluoksnių gijos susipina. Radialinėje padangoje karkaso kordas įtemptas nuo vieno krašto iki kito be gijų susipynimo; plonas, minkštas karkaso apvalkalo išorinis paviršius aptemtas tvirtu lanksčiu brekeriu – diržu iš labai tvirto netampraus kordo – plieninio arba tekstilinio. Radialinės padangos visada žymimos raide R ir ant jų šono visada yra papildomas užrašas Radial.

Palyginę radialines ir diagonalines padangas pamatysime, jog radialinės yra atsparesnės nusidėvėjimui ir ilgaamžiškesnės. Be to, radialinės mažiau priešinasi riedėjimui, todėl taupomas kuras. Kiekvienu atvėju renkantis padangas traktorinei puspriekabei reikia atkreipti dėmesį kur bus naudojama puspriekabė. Jei puspriekabė bus naudojama tiek transportavimui keliu, tiek laukais – rekomenduojame tik radialines padangas. Jei pusrpiekabė bus naudojama daugiau laukais ir mažesniais greičiais – pakaks ir diagonalinių padangų. 

7. padangos, traktorines priekabos padangos, grudines priekabos padangos, Dinapolis4
7. padangos, traktorines priekabos padangos, grudines priekabos padangos, Dinapolis5
7. padangos, traktorines priekabos padangos, grudines priekabos padangos, Dinapolis2

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis padangas?

Visų pirmą atkreipkite dėmesį į padangų dydį. Padangų žymėjimas 560/60 R22,5 reiškia, jog padangos plotis 560, 60 – karkaso aukštis ir R22,5 – padangos diametras coliais. Toks žymėjimas dažniausias ant visų traktorinių puspriekabių padangų. Svarbu paminėti tai, jog šiai dienai montuojamos padangos neturi vidinės kameros, tad renkantis padangas, turi būti parinktas ir tinkamas diskas. Šis derinys užtikrins padangos ilgaamžiškumą ir efektyvų naudojimą. 

Taip pat labai svarbu renkantis padangas – protektoriaus raštas. Traktorinė puspriekabė yra ta technika, kuri dažnai transportuojama laukais ar žvyruotais keliais. Jei laukai šlapesni ir kelias minkštas, didelė tikimybė, jog padangos protektorius prikaups žemių. Išvažiavus ant kelio prikauptos žemės nuo greičio iškrenta ir taip užteršia kelio dangą. Jei pasirinktas protektorius yra su siaurais tarpeliai, purvas sunkiau pasišalins ir taip užteršite pakankamai ilgą kelio atkarpą. Jei tarpeliai dideli, purvas pasišalins dar neišvažiavus ant asfalto. 

Sunkių krovinių puspriekabės smėliui, akmenims, žvyrui, skaldai
7. padangos, traktorines priekabos padangos, grudines priekabos padangos, Dinapolis8
7. padangos, traktorines priekabos padangos, grudines priekabos padangos, Dinapolis11

Mūsų montuojamos padangos BKT

BKT gamykla padangas gamina jau daugiau nei 70 metų. Nors tai Azijos gamintojas, tačiau naudodamas naujausias padangų gamybos technologijas pasiekė geriausius rezultatus ir padangų kokybės standartus. Įvairios paskirties padangos testuojamos ir atsakingai atrenkamos naudojimui, juk visi gerai suprantame, jog padanga tai mūsų ir visų saugumas.

Būkite saugūs ir rinkitės teisingai!

sdr_HDRB
rhdr