Telefonas: +370 616 99606

[email protected]

Pir. - Penk. 08:00 - 16:30

Šeš, Sek. - UŽDARYTA

Blog

Siloso volo panaudojimas gerina pašarą gyvuliams

Siloso volo panaudojimas gerina pašarą gyvuliams

Siloso volas – reikalingas įrankis gyvulininkystės ūkyje

Mintis, sukurti siloso volą atėjo iš mūsų klientų. Mūsų lojalūs klientai, kurie naudojasi mūsų gaminiais, dažnai ateina su papildomais prašymais sukurti vienokį ar kitokį įrenginį, tai šį kartą ne išimtis. Galvijus laikantis ūkinikas, žolės silosą voluodavo su traktoriumis, tačiau spaudimas į gruntą nėra toks didelis. Siloso volas – puikus įrenginys kokybiškai ir tankiai suslėgti žalią masę. Siloso volo nuosava masė 1700 kg, o pripylus vandens svoris siekia net 3200 kg.

Siloso volo panaudojimas gerina pašarą gyvuliams
Siloso volo panaudojimas gerina pašarą gyvuliams

Techniniai duomenys ir panaudojimas

Siloso volo darbinis plotis 3 metrai, o pačio volo diametras 820 mm. Šie išmatavimai užtikrina pakankamai didelę spaudimo jėgą į gruntą (į silosą) ir kokybiškai suslegia žalią masę. Volo bugnas valdomas hidrauliškai į abi puses. Šis sprendimas leidžia privažiuoti prie bet kurios tranšėjos sienos ir suslėgti silosą per visą tranšėjos plotį. Šonuose sumontuoti specialūs ratukai švelniai rieda sienos paviršiumi ir nepažeidžia tiek siloso volo metalinės konstrukcijos, tiek pačios tranšėjos sienos. 

Svarbu paminėti, jog siloso volo diskų diametras siekia net 1140 mm. Šie diskai sutankina silosą ir kokybiškiau leidžia suslėgti pašarą gyvuliams. 

Siloso volo panaudojimas gerina pašarą gyvuliams
Siloso volo panaudojimas gerina pašarą gyvuliams
Siloso volo panaudojimas gerina pašarą gyvuliams

Kodėl tankinti silosą volu technologiškai yra geriau?

Silosas gaunamas fermentuojant  susmulkintą žolinių augalų ar kukurūzų pjaustinių masę. Daugiausiai žolės siloso pagaminama iš daugiamečių ir vienmečių žolynų. Šis procesas vyksta anaerobinėse (be deguonies) sąlygose, kai dėl mikroorganizmų veiklos augaluose esantis cukrus fermentuojamas į organines rūgštis, iš kurių svarbiausia yra pieno rūgštis. Kad būtų užtikrintas tinkamas fermentacijos procesas ir pagamintas geras silosas, reikia prisilaikyti tokių pagrindinių elementų: tinkama silosuojamos masės drėgmė, pakankamas cukraus kiekis augaluose. Tačiau pagrindinis gero pašaro kriterijus yra greitas anaerobinių sąlygų sudarymas, tai yra nepriekaištingas pjaustinių masės suslėgimas ir sandarus uždarymas.

Kaip supratote, norint pradėti ir garantuoti teisingą fermentacijos procesą, tik greitas ir kokybiškas sutankinimas yra vienas iš pagrindinių veiksnių. Todėl naudodami siloso volą gausite gerą masės tankį, kuris apsaugos nuo pašaro kaitimo ir kitų neigiamų procesų. Pavyzdžiui, tankinant silosą traktoriaus ratų pagalba sunkiai susipaudžiami tuščiaviduriai žolės vamzdeliai, todėl juose lieka oras, kuris sudaro, pakankamai palankias, sąlygas pelėsio ir mielių vystymuisi. Tankinant silosą mūsų volo pagalbą, 14 vienetų 12 cm volo būgno briaunų, išsidėsčiusių 3 metrų plotyje, sukuria slėgį visoje plokštumoje, briaunos pakartotinai maigo žolės pjaustinį, suslėgia tuščiavidurį žolės vamzdelį ir geriau sutankina šį turinį nei guminiai traktoriaus ratai. Be to, norint gerai sutankinti silosą traktorius pirmyn – atgal turi važinėti daug kartų, kitaip nesuspaudus tuščiavidurių žalios masė vamzdelių ir nepašalinus iš jų oro, toks silosas net pradėjus šėrimą gali pradėti gesti, nes per oro šiuos kapiliarus tekės deguonis.

Siloso volą galima užpildyti vandeniu, tada, 1700 kg volo masė, padidėja iki 3200 kg. Naudojant sunkesnį siloso volą vyksta daug spartesnis siloso tankinimas, todėl kad 3200 kg volo slėgis 3 metrų plotyje žaliąją masę sutankina dvigubai greičiau negu tankinant traktoriumi. Tačiau netankinkite storesnio nei 30 cm žalios masės sluoksnio, kitaip turinys pradeda spyruoliuoti ir tankinimas nepasiekia apatinio sluoksnio. Baigus krauti tranšėją, suspausto žolės pjaustinio tankis turi siekti 650 kg /m3.

Kad volas galėtų dirbti prie tranšėjos sienos, užsakovo pageidavimu ir geresnio siloso volo valdymo optimatizavimui, yra įrengiamas hidraulinis cilindras, kuris pastumia volą į šoną.